Jeg har lige snakket med en dyrlæge, som sagde at dette implantat KUN må gives til hanner. Jeg troede også at tæver måtte få det?
Men hun sagde, at de ikke gav tæver dem, for det gjorde man ikke.
men det kan man altså godt :P
Citat fra: Anne Dato 24. Januar 2011, kl. 13:48
men det kan man altså godt :P
Ja, ikke også? Skulle også bare lige være sikker :P
øhh nu ved jeg ikke hvem pokker der har sagt det, men det er altså virkelig noget sludder.. Sagde personen noget om hvorfor man ikke skulle måtte det??
Min pige har haft det et års tid nu og det er der altså også rigtig mange andre der har. Det er måske mere normalt at folk giver det til sine drenge, men det gør det ikke forkert at give det til piger.
Det var en dyrlæge, kan faktisk ikke engang huske hvem det var :P (flot) ..
Men skulle bare lige ringe for en veninde. Og så sagde hun det. "at det var slet ikke en mulighed, for det var kun hanner der kunne få det"
tæver kan sagtens få det og det virker.
Mallow har det og det virker fint! Så det er noget fis den dyrlæge har sagt! Spørg en anden dyrlæge i stedet, for vedkommende har åbenbart ikke tjek på tingene!